Lampióny štěstí, aneb létající lucerničky, které splní Vaše přání

Něco si přej, padá hvězda. Ale co když zrovna žádná nepadá? Přání můžete vyslat do nebe i tak. Místo padající hvězdy ale vyšlete „hvězdu“ s přáním vy. Jak? Lampióny štěstí! Pravděpodobně víte, o co se jedná. A pokud ne, nevadí. Protože i to se v článku dozvíte. A ještě mnohem a mnohem více. Lampióny štěstí mají totiž velmi zajímavou historii, jejich obliba stále roste a taky se objevily v jedné pohádky? Víte v jaké? Níže se to dozvíte.

Lampióny štěstí na noční obloze

Lampióny štěstí – odkud se vzaly?

Dnešní význam těchto světýlek stoupajících k obloze je poněkud odlišný od toho původního. Lampióny štěstí pocházejí nejspíš z Číny, kde se s horkovzdušnými balonky experimentovalo už velmi brzo, zhruba již ve 3 st. n. l. Výroba lampiónů štěstí se přikládá podle doby vzniku Zhuge Liangovi, vojenskému stratégovi z Číny. Původně vznikly jako signalizace mezi vojáky. Díky různým kombinacím vypouštění lampiónů si vojáci mohli předávat tajné zprávy nebo si pomocí nich osvětlovat oblohu při obléhání.

Po tom, co se ale vynález dostal mezi civilisty, se význam změnil. Lampióny štěstí se rázem vypouštěly z jiného důvodu. Lidé se snažili jimi odehnat zlé duchy a zároveň si něco přát.

Jak vyslat lampióny štěstí s přáním do nebe?

Lampióny štěstí mohou vytvořit opravdu kouzelný moment i hezkou vzpomínku. A taky Vám třeba splnit Vaše přání. Celý proces od začátku až do konce může být kouzelný, radostný a nezapomenutelný. Na lampión napíšete své přání nebo vzkaz do nebe, zapálíte svíčku nebo hořák, necháte lampión naplnit horkým vzduchem a pošlete létající lucerničku vzhůru do nebe.

Dechberoucí okamžik – lampióny štěstí všude po obloze

Kouzelný a neopakovatelný zážitek, kdy oblohu zaplnily lampióny štěstí zažila například i Locika s neskutečné dlouhými vlasy z pohádky Na vlásku. Ačkoliv je tento okamžik doslova pohádkový, neděje se pouze ve výše zmíněné pohádce. Ve světě se konají tzv. Lantern Festivals (Lucernové festivaly). Na obloze můžete spatřit doslova neuvěřitelné množství svítících lucerniček.

V Číně jsou stále velmi oblíbené a jsou symbolem štěstí, hojnosti, plodnosti i radosti. Osvětlenou oblohu můžete v této zemi spatřit při mnoha oslavách. Oblibu si našli také u buddhistických mnichů. Ti je už dávněji začali používat pro promítání svých přání a snů. Lampióny štěstí si spojují s osvícením a poznáním. Dnes už si je můžete koupit všude možně ve světě. A pokud máte v hlavě přání nebo sen, proč ho nezkusit poslat lampiónem štěstí ke hvězdám? Třeba se Vám po tom velmi brzo splní.

Modré lampióny štěstí TOP CENA  a velký výběr

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4