Jak používat špunty do uší, aby Vás opravdu ochránili

Mnoho lidí ví, jak špunty do uší 3M vypadají a jaký mají účel. Málo kdo, ale už ví jak správně nasadit, aby správě seděli a opravdu tlumili okolní zvuk.

Na trhu najdete hromadu různých druhů špuntů – od těch nejjemnějších pěnových pro sladký spánek – přes těsnící silikonové špunty na plavání – až po titanové špunty s nejdelší životností a nejvyšším utlumením vůbec. Každé z nich se ale vkládají do ucha trochu jinak.

Pěnové špunty do uší 3M

Polyuretanová pěna je nejčastěji používaným materiálem pro výrobu špuntů do uší. Je pohodlná a velmi dobře tlumí. Používá se pro špunty na spaní a proti chrápání, ale i špunty proti hluku nebo na hlasitou hudbu.

Věděli jste, že pěnové špunty vydrží maximálně pět použití? Delším používáním se špunty špiní a vy riskujete ušní infekci.

Jak je použít?

  1. Omyjte si ruce – díky umytí rukou omezíte možnost bakterií, které s mohou dostat do uší
  2. Srolujte špunty – díky tomu se špunty zúží a je jednodušší je aplikovat
  3. Natáhněte boltec - to pomůže uvolnit ušní kanálek, abyste mohli špunty snáz zastrčit
  4. Vkládejte špunty s citem - opatrně zasuňte srolovaný špunt do ušního kanálku
  5. Dejte špuntům čas - podržte špunty 20 až 30 vteřin na místě, polyuretanové pěně dejte čas, aby se zcela roztáhla a dobře tlumila veškerý hluk
  6. Zkontrolujte jak slyšíte

Voskové nebo silikonové špunty 3M

Silikonové nebo voskové špunty vypadají jako malé kuličky. Nevkládají se dovnitř kanálku, ale lepí se kolem něj.

  1. Omyjte si ruce
  2. Zahřejte špunty v dlani - aby voskové nebo silikonové špunty v uchu perfektně sedly, chvíli je zahřívejte v sevřené pěsti
  3. Udělejte ze špuntů kuličky
  4. Nalepte špunty okolo ušního kanálku - tyto špunty se nejčastěji nestrkají přímo do ušního kanálku, ale zploští kolem ušní dírky

Správně nasazené špunty příjemně tlumí okolní hluky a vy se s nimi cítíte pohodlně.

Znovupoužitelné špunty do uší

Používáte-li špunty do uší často, vyplatí se vám pořídit si znovupoužitelné špunty. Pokud o špunty dobře pečujete, vydrží vám měsíce i roky. Patří mezi ně třeba špunty z pevného silikonu, termoplastu nebo gumy.

Postup se bude lišit podle materiálu. Podrobný návod určitě najdete na každém balení, nicméně na začátku platí stejný postup jako u špuntů pěnových.

Základem jsou čistě omyté ruce a pomalý, houpavý pohyb při vkládání. Aby špunty co nejlíp seděly, pomůže vám lehoučce natáhnutý boltec.

 

Pozor, ujistěte se, že špunty nestrkáte příliš hluboko. Velká část špuntů by měla být v ušním kanálku, ale malý kousek by měl vyčuhovat pro jejich jednoduché vytažení.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4