Jaký je rozdíl mezi tryskacím boxem a tryskací kabinou?

tryskací kabiny

Pokud vás zajímá, v jakých případech se využívají tryskací kabiny a v jakých tryskací boxy, čtěte dále. Odpověď vás možná překvapí.

Co to je tlakové tryskání?

Tryskání, nebo také pískování je způsob povrchového opracování materiálů. Proces pískování byl patentován již na konci 19. století v USA je tento proces prováděn skrze tryskání vzduchu, nebo vody s abrazivním materiálem. Tento materiál je určen na základě tvrdosti tryskaného materiálu a požadavků na konečný efekt. Uměle vytvořené drahé minerály, jako olivín, korund a granát jsou oblíbenými abrazivními písky využívanými při tryskání. Tryskání je důležité při čištění, vyrovnávání povrchu před další úpravou a dodávání různých efektů materiálu. 

Tryskací kabiny

Jedná se o malé kabiny, které jsou ergonomicky přizpůsobeny tak, aby pohodlně umožňovaly celodenní tryskání. Jsou určeny pro profesionální tryskání měkčími abrazivy, jako jsou třeba korund, či plast. Kabiny mohou být také vybaveny filtračními jednotkami, které jsou spolu s ochranným oděvem a ochranou dýchacích cest nezbytné pro každého pracovníka, který pískuje.

Tryskací boxy

Tryskací boxy se navrhují a instalují na míru každé provozovně a jedná se o větranou oddělenou místnost, ve které technik provádí tryskání. Využívané zejména pro tvrdší abraziva a jsou mnohem jednodušší na čištění, uchování čistoty okolí a zdraví ostatních pracovníků v provozu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4