Na co si dát pozor při výběru skladové a manipulační techniky

Při volbě a výběru skladovacích systémů a manipulační techniky svépomocí si musíte dát pozor na celou řadu parametrů. V tomto článku si řekneme, které to jsou a proč bychom se na ně měli zaměřit.

Správný pohon

Jedním ze základních parametrů při výběru skladové a manipulační techniky je výběr správného pohonu. Jeho výběr se odvíjí od toho, kde chceme stroj používat. Pokud ho chceme využívat venku, pak je vhodné využít dieselový pohon. Ten totiž vypouští škodlivé látky, které by mohly v uzavřených prostorách způsobit problémy. Pro vnitřní prostory je vhodné využít elektrický pohon. Ten nevypouští škodlivé látky a je také velmi tichý, což je také velmi vítaná vlastnost.

Dostatečná nosnost

V tomto případě je nutné správně odhadnout, jak těžká břemena bude muset vozík unést. Je také nutné zvážit možnost přenášení netypických břemen. A také je nutné se zamyslet nad tím, zda bude někdy v budoucnu potřeba přídavné zařízení, což může ovlivnit celkovou nosnost stroje. Nakonec bychom neměli zapomenout také na to, že při maximální výšce zdvihu bývá nosnost vždy o něco nižší.

Maximální výška a další parametry

Při výběru bychom také neměli zapomenout na výšku zdvihu. Předem bychom měli vědět, jaké výšky bude třeba aby zařízení dosáhlo a podle toho vybrat to správné. Dále je také vhodné vědět, v jak širokých uličkách se bude pohybovat, zda se v dráze manipulace nebudou vyskytovat překážky apod.

I pneumatiky jsou důležité

Nakonec bychom také neměli zapomenout na pneumatiky. Existuje několik druhů a každý je vhodný pro jiný typ povrchu. Vzdušnicové pneumatiky se hodí spíše pro povrch, na kterém nehrozí časté defekty. Superlastické jsou zase vhodné pro náročné strojírenské povrchy.

Vyberte si spolehlivého prodejce manipulační techniky. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4