Co je průmyslová automatizace?

Průmyslová automatizace je použití řídicích systémů, jako jsou počítače nebo roboti, a informačních technologií pro manipulaci s různými procesy a strojními zařízeními v průmyslu, které nahrazují lidskou bytost. Je to druhý krok za mechanizací v rámci industrializace.

Zvyšte kvalitu a flexibilitu ve svém výrobním procesu

Dříve bylo účelem automatizace zvýšit produktivitu (protože automatizované systémy mohou pracovat 24 hodin denně) a snížit náklady spojené s lidskou obsluhou (tj. mzdy a benefity). Dnes se však těžiště automatizace přesunulo ke zvyšování kvality a flexibility ve výrobním procesu. V automobilovém průmyslu bývala montáž pístů do motoru prováděna ručně s chybovostí 1-1,5 %. V současnosti se tento úkol provádí pomocí automatizovaného strojního zařízení s chybovostí 0,00001 %.

Výhody průmyslové automatizace

Nižší provozní náklady

Průmyslová automatizace eliminuje náklady na zdravotní péči a placenou dovolenou a dovolené spojené s lidským operátorem. Dále průmyslová automatizace nevyžaduje další zaměstnanecké výhody, jako jsou bonusy, penzijní krytí atd. Především, ačkoli je spojena s vysokými počátečními náklady, šetří měsíční mzdy pracovníků, což vede k podstatným úsporám nákladů společnosti. Náklady na údržbu spojené se strojním zařízením používaným pro průmyslovou automatizaci jsou nižší, protože často neselhávají. Pokud selže, opraví je pouze počítačový technik a technici údržby.

Vysoká produktivita

Přestože mnoho společností najímá stovky výrobních pracovníků až na tři směny, aby provozovali závod na maximální počet hodin, závod musí být stále uzavřen kvůli údržbě a dovoleným. Průmyslová automatizace naplňuje cíl společnosti tím, že umožňuje společnosti provozovat výrobní závod 24 hodin denně 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. To vede k výraznému zlepšení produktivity společnosti.

Vysoká kvalita

Automatizace zmírňuje chyby spojené s lidským faktorem. Dále, na rozdíl od lidí, roboti nezahrnují žádnou únavu, což má za následek produkty s jednotnou kvalitou vyráběné v různých časech.

Vysoká flexibilita

Přidání nového úkolu na montážní lince vyžaduje školení s lidskou obsluhou, nicméně roboty lze naprogramovat tak, aby provedli jakýkoli úkol. Díky tomu je výrobní proces flexibilnější. Dá se aplikovat také pro automatizaci v logistice.

Vysoká informační přesnost

Přidání automatizovaného sběru dat vám umožní shromažďovat klíčové produkční informace, zlepšit přesnost dat a snížit náklady na sběr dat. To vám poskytuje fakta, abyste mohli činit správná rozhodnutí, pokud jde o snižování plýtvání a zlepšování vašich procesů.

Vysoká bezpečnost

Průmyslová automatizace může zajistit bezpečnost výrobní linky pro zaměstnance tím, že nasadí roboty, aby zvládli nebezpečné podmínky.

Nevýhody průmyslové automatizace

Vysoké počáteční náklady

Počáteční investice spojená s přechodem z lidské výrobní linky na automatickou výrobní linku je velmi vysoká. Značné náklady jsou také spojeny se školením zaměstnanců, jak zacházet s tímto novým sofistikovaným zařízením.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4